Cztery umowy – dobra książka ezoteryczna

Cztery umowy autorstwa Don Miguela Ruiza to przewodnik pomagający zrozumieć, w jaki sposób żyć szczęśliwie. Przetłumaczony na trzydzieści języków, cieszy się ogromną popularnością i uznaniem na świecie. Autor uświadamia czytelnikowi, że pierwszym krokiem do zaznania prawdziwego szczęścia jest odkrycie czynnika, który stoi temu na przeszkodzie. Aby poznać przyczynę, należy podążać za czterema zasadami, stopniowo ucząc się na czym polega miłość do otaczającego świata oraz samego siebie.

Cztery Umowy

Cztery umowy opisane przez Don Miguela Ruiza instruują do:

  1. Szanowania swojego słowa
  2. Zachowania dystansu do samego siebie
  3. Nie wyciągania pochopnych wniosków
  4. Starania się jak najlepiej przy każdym podjętym działaniu

Autor skutecznie dąży do przekazania, iż wszystko zależne jest od człowieka i to on sam jest kowalem swojego losu. Sposób patrzenia na otaczającą rzeczywistość, ludzi i samych siebie, decyduje o tym, jak każda jednostka się czuje. Dzięki pomocy Miguela Ruiza czytelnik może przezwyciężyć blokady powstrzymujące go od prawdziwego szczęścia, z dnia na dzień zauważając zmiany w sposobie swojego myślenia i widzenia świata.

Piąta umowa – Don Miguel Ruiz, Don Jose Ruiz, Jannet Millis

Przewodnik stworzony przez trójkę autorów skłania do przemyśleń dotyczących zdrowia duchowego; harmonii, spokoju ducha, ukrywanych emocji, jednocześnie zachęcając do podjęcia pracy nad sobą. Dzieło podzielone jest na dwie części. Pierwsza odnosi się do Czterech umów, przypominając najważniejsze zasady zapewniające człowiekowi doznanie szczęścia. Druga natomiast koncentruje się na piątej zasadzie, którą jest postrzeganie świata takim, jaki jest. Książka uświadamia, że wartości, które naprawdę mają znaczenie w życiu to: miłość, harmonia oraz prawda.

Obie książki znajdziesz tutaj:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − three =